Każdy pies zasługuje, żeby podawać mu karmę wysokiej jakości

Już dawno w niepamięć odeszły czasy, kiedy pies dostawał do swojej miski po prostu resztki z obiadu. Ogromny wybór karm powoduje, że opieranie żywienia psa właśnie na nich jest najwygodniejszą opcją, tyle że trzeba pamiętać, iż karma karmie nierówna. Znaczne różnice w cenie też nie biorą się znikąd.

Różnice w jakości karmy dla psów

Za jakość trzeba płacić, a nasz kochany pies na taką jakość zasługuję. Zła karma dla psa może powodować różne problemy u niego – sprawdź więcej o depresji u psa. Głównie chodzi o to, że tanie karmy mają w sobie bardzo mały procent mięsa, podczas gdy karmy drogie i markowe potrafią mieć tego mięsa nawet kilkadziesiąt procent. Poza tym, w tanich karmach często wykorzystywane są inne produkty odzwierzęce jak na przykład mielone ścięgna i rogi, podczas gdy w karmach dobrych jest to czyste i wysokojakościowe mięso. Nie bez znaczenia jest także fakt, że karmy droższe to tak zwane karmy bezzbożowe, pozbawione również wypełniaczy w postaci ziemniaków czy kukurydzy.

Obecna wiedza weterynaryjna jest bowiem taka, że psów nie powinno się karmić zbożami. Oczywiście w dobrej jakości psim pożywieniu dodawane są również wartościowe owoce, na przykład owoce leśne typu borówki, dodawane są w odpowiedniej ilości jajka, a także na przykład białko pochodzące z grochu czy bobu. Oprócz tego liczyć można na dodatki minerałowe oraz witaminowe, które pozwolą dobrze rozwijać się i w dobrym zdrowiu dotrzymać pupilowi starości. Jak więc widać, na żywieniu swojego psa nie wolno oszczędzać, bo należy pamiętać, że jest to nasz człowiek rodziny, któremu jesteśmy winni zapewnienie jak najlepszego dobrostanu.