Czy wiesz, jakie zwierzęta mogą mieszkać w domu- poznaj najczęściej udomowione okazy

Człowiek jako istota obdarzona uczuciami wyższymi kocha zwierzęta i chce się nimi opiekować. Mało tego pragnie z nimi zamieszkać i otaczać je codzienną troską. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja. Niemniej nie wszystkie zwierzęta są przyjazne i nie każde zwierzę może stać się członkiem rodziny, a tym bardziej zamieszkać w domu.

Jakie zwierzęta mogą zamieszkać w domu człowieka?

Jakie zwierzęta można trzymać w domu? Na pewno psy i koty, gdyż one są w pełni udomowione. Co równie istotne są przyjaźnie nastawione i rozumieją, przynajmniej po części potrzeby właściciela. Do czworonogów można się przytulić lub pójść z nimi na spacer. Pies czy kot to dobry kompan na ciche dni, bo w przeciwieństwie do domowników nigdy nie będzie miał o nic pretensji i nie zasypie nas pytaniami. W zaciszu domowym można trzymać też rybki. One jak wiadomo, głosu nie mają i nie zamienią z nami nawet słowa, lecz miło na nie popatrzeć. Ich widok naprawdę uspokaja i nasuwa na myśl wyłącznie miłe skojarzenia.

Hodować w domowym zaciszu można też chomiki lub świnki morskie. To naprawdę przemiłe stworzonka. I ta ich niewinna minka sprawia, iż można się w nich zakochać niemal od pierwszego spojrzenia. Trzymać w czterech ścianach można też wszelkiego rodzaju ptaki. Papugi, czy kanarki to faktycznie zwierzątka niewymagające dużego nakładu pracy. Wystarczy im zapewnić trochę wody, wygodną klatkę, nieco jedzenia no i oczywiście od czasu do czasu możliwość rozprostowania skrzydeł. Na przykład, wypuszczając je na chwilę z klatki, by mogły polatać po zamkniętym pokoju.

Inne bardziej nietypowe zwierzęta, jakie można trzymać w domu?

Z bardziej nietypowych zwierząt, które są trzymane w domu- należy wymienić, a choćby świnie. Zwłaszcza te rasy wietnamskiej, zachowują się momentami jak prawdziwe psy. W domu, choć to nie bardzo praktyczne można trzymać kaczory lub gęsi. Nie jest to zwyczajowa i często spotykana sytuacja. Niemniej nie ma oficjalnego zakazu trzymania tego rodzaju zwierząt w mieszkaniu.

Niektórzy z miłośników przyrody trzymają w czterech ścianach takie okazy zwierząt jak: żaby, króliki czy wiewiórki. Jest niemal pewne, iż one nie są tam raczej szczęśliwe, gdyż ich naturalnym środowiskiem są pola lub las. Jednak dopóki ich właściciel zapewnia im środki do przetrwania i zachowania pełni zdrowia- nie ma podstaw prawnych, by mu je odebrać.

Jakie egzotyczne zwierzęta da się trzymać w domu?

Do grona niespotykanych i rzadkich domowych pupilów można z pewnością zaliczyć jadowite pająki jak na przykład tarantula. Nie jest to raczej miłe i sympatyczne zwierzątko, z którym można się poprzytulać czy ponosić na rękach. Jednak o gustach się nie dyskutuje.

Podobne mieszane uczucia niemal u wszystkich, którzy mają z nimi jakikolwiek kontakt, wywołują jadowite węże. One tak samo, jak pająki winne być trzymane w szczelnie zamkniętym terrarium. W przeciwnym wypadku mogą skrzywdzić kogoś z reszty domowników, którzy nie będą wiedzieli, jak się właściwie zachować w ich obecności. Ta niewiedza może w skrajnym wypadku kosztować ich nawet życie.

Jakich zwierząt nie wolno absolutnie trzymać w mieszkaniu lub bloku?

Na pewno takich, które są ogromnych rozmiarów i których absolutnie nie dałoby się zamknąć w czterech ścianach. Takie krokodyle, nosorożce czy szympansy absolutnie nie nadają się do domowej hodowli. Zabrania się także przechowywania w mieszkaniu wszelkich robaków i to nie tylko tych egzotycznych. Aż strach by było pomyśleć, co by się stało- gdyby ich znaczna liczba dostała się do domostw sąsiadów. Wtedy krzykom oraz panice nie byłoby końca. By poskromić ten chaos, potrzebne by były odpowiednie służby sanitarne.