Ranking TOP5 – owoców i warzyw, jakie mogą jeść psy.

Zastanawiasz się nad tym, czy można podawać takie artykuły spożywcze jak owoce i warzywa psu? A jeżeli tak to jakie owocowe i warzywa podawać pupilowi? Odpowiedź brzmi tak, ale tylko te wybrane można podawać zwierzęciu. A jakie to są? Poznasz je w tym artykule. Przedstawiamy Tobie TOP5 owoców i warzyw, jakie mogą jeść psy.

5 miejsce. Jabłka.

Jabłka posiadają doskonałe witaminy oraz błonnik, które mają dobre wartości dla Twojego pupila. Mają niską zawartość białka i tłuszczu co zwiększa szansę na podawanie tego artykułu spożywczego dla psów alergików. Jakie witaminy posiadają jabłka?

– Witamina A.

– Witamina C.

– Duża zawartość błonnika.

– Mała zawartość białka.

– mała zawartość tłuszczu.

4 miejsce. Banany.

Ta wiadomość może zszokować, ale tak można psu podawać banany do jedzenia, ale tylko w umiarkowanych ilościach. Banany są doskonałym daniem i przysmakiem dla psa o niskokalorycznym zastosowaniu. Mają niską zawartość cholesterolu a też i sody, co nie spowoduje, problemów u psa a zawarte są, one w bogate minerały takie jak:

– Potas.

– Witaminy.

– Biotynę.

– Błonnik.

– Miedź.

Co dobrze wpływa na pokarm trawienny Twojego psa.

3 miejsce. Borówki.

Większość osób o tym nie wie, ale borówki są przeciwutleniaczami, które zapobiegają rozwijaniu i uszkodzeniu komórek u ludzi, ale też i u czworonoga. Również są bogate w takie elementy jak:

– Błonnik.

– Fitochemikalia.

Które bardzo łatwo przyswaja pies i są mu potrzebne do lepszego rozwoju.

2 miejsce. Melon cukrowy.

Inaczej zwany jest to Kantalupa. Jego pełnym składnikiem, który jest wart uwagi to:

– źródło dużej ilości wody.

– Błonnik.

– Niskokaloryczna potrawka.

Zawiera jednak on dużo cukru, co może źle wpłynąć przy dużych ilościach podawanych psu.

1 miejsce. Żurawina

Może być to zdziwieniem nawet dla największych i najbardziej doświadczonych opiekunów psów, ale właśnie żurawinę powinniśmy podawać psu w umiarkowanych ilościach, a dlaczego? Dlatego, że posiada on właściwości, które pomogą psu w trawieniu. Warto pamiętać, by podawać maksymalnie 2 żurawiny na dzień, ponieważ w innym przypadku może to zadziałać w drugą stronę.