5 najlepszych ras psów do ochrony terytorium.

Każdy z nas chce poczuć się bezpiecznie w domu czy też w mieszkaniu. Często jednak zdarzają się sytuacje, gdzie jest wykonywany włam czy też kradzież u nas w domu jak temu uniknąć? Wybierz psa do ochrony. Dziś przedstawimy ranking TOP 5 najlepszych ras psów do ochrony terytorium.

5. Akita to lojalna rasa psów.

Odważna czujna i lojalna rasa psów. Została określona mianem do pilnowania rodziny królewskiej czy też szlachty w Japonii, dlatego ów rasa psów jest bardzo podejrzliwa wobec obcych. Akity mają za zadanie pilnowanie Ciebie i Twojej całej rodziny przez cały czas. Dlatego, też ta rasa psów nada się idealnie do pilnowania terytorium.

4. Belgijski Malinos.

Jest to jedna z najbardziej odważnych i czujnych ras na świecie. Nic dziwnego, że jest ulubieńcem policji i wojska z jednostek K-9. Pies cechuje się między innymi:

– Zwinnością.

– Zdolnością poszukiwawczą.

– Zdolnością ratowniczą.

– Łatwością w szkoleniu.

Pies ma duży pogrom energii i bardzo szybko rozwija swoje umiejętności.

3. Bullmastiff lojalny pies.

Bullmastiff został wytresowany i stworzony na bardzo lojalnego odważnego psa bullmastiffa. Po to, by chronić swoją zwierzynę przed kłusownikami i przed obroną terytorium. Pies ten cechuje się elementami takimi jak:

– Agresja.

– Szybkość szkoleń.

– Zwinność.

– Odwaga.

– Obrona posesji i innych zwierząt.

2. Owczarek niemiecki to mądra rasa psów.

Owczarek niemiecki cechuje się agresją czy też odwagą. Broni swojego domu i właścicieli jest to bardzo czujna nieufna rasa psów, która jak widzi, zagrożenie szczeka, i nie da się go opanować. Gdy widzi, też zagrożenie jest, w stanie ugryźć potencjalne „zagrożenie”

1. Rottweiler.

Jest to kolejna rasa psów, która posiada w sobie ogromną złość i agresję wobec obcych na swoim terytorium. Pies jest czujny i lojalny wobec swojego właściciela i rodziny, ale do obcych zachowuje dystans i powagę sytuacji. Pies ten cechuje się takimi elementami jak:

– Agresja.

– Złość.

– nieufność.

– Szybkość.

– Zwinność.

– Łatwość w szkoleniach.

1 thought on “5 najlepszych ras psów do ochrony terytorium.

  1. Mam tylko jedne zastrzeżenie. Psy te powinny być dobrze zabezpieczone żeby nie skrzywdziły niewinnych przechodniów.

Comments are closed.